20 KOLĘD WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO

VIII Festiwal ARS MUSICA w Suwałkach 18.10 – 20.12.2020

KONCERT 20. KOLĘD WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO

12 grudnia 2020 godz. 17.00 /sobota/

Muzeum Podlaskie-Ratusz w Białymstoku ul. Rynek Kościuszki 10

Czytaj więcej »

Senator Gabriela Cwojdzińska oraz Profesor Andrzej Cwojdziński HONOROWYMI OBYWATELAMI MIASTA Koszalin

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że w dniu 2 grudnia 2020 r. na XXIV Sesji Rady Miejskiej w Koszalinie została podjęta uchwała o nadaniu tytułu HONOROWY  OBYWATEL  MIASTA  Senator Gabrieli Cwojdzińskiej oraz Profesorowi Andrzejowi Cwojdzińskiemu. Jest to piękne ukoronowanie Ich kilkudziesięcioletniej pracy na rzecz muzyki w mieście, regionie, kraju oraz naszego Stowarzyszenia.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej »

"poGŁOSka - tam, gdzie możliwości spotykają się z wyobraźnią i wiedzą o nowych zadaniach wokalnych" odcinek 4

"poGŁOSka" to cykl spotkań związanych ze współczesną sztuką wokalną, poświęcony jej najciekawszym zagadnieniom. Wybrane, omówione, a następnie zaprezentowane w nagraniach lub na żywo nowe zadania wokalne, wcześniej nieopisywane lub mało znane w polskiej literaturze, mają być źródłem wiedzy i inspiracji dla śpiewaków, kompozytorów, muzykologów, ale przede wszystkim dla melomanów.
Czwarty odcinek otwiera zabawa-przypominajka z podsumowaniem dotychczas prezentowanych przez Joannę Freszel zjawisk wokalnych. Następnie opisuje kolejne dwa nowe zadania tj. "duże skoki" oraz "glissando". Gośćmi poGŁOSki są: śpiewaczka operowa Ewa Biegas oraz kompozytor Mikołaj Stroiński.
Czytaj więcej »

Zmarł Zasłużony Członek SPAM Pani Zofia Stańczykowska-Kostrowska

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w poniedziałek 7 grudnia 2020 roku o godz. 11.20 w kościele pw. św. Wincentego a Paulo (drewniany) na Cmentarzu Bródnowskim, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego. 
Czytaj więcej »

Fonie Lublina - L. van Beethoven i K. Szymanowski

Ludwig van Beethoven i Karol Szymanowski

29 listopada 2020, godz. 18.00
Trybunał Korony w Lublinie

Czytaj więcej »

"poGŁOSka - tam, gdzie możliwości spotykają się z wyobraźnią i wiedzą o nowych zadaniach wokalnych" odcinek 3

"poGŁOSka" to cykl spotkań związanych ze współczesną sztuką wokalną, poświęcony jej najciekawszym zagadnieniom. Wybrane, omówione, a następnie zaprezentowane w nagraniach lub na żywo nowe zadania wokalne, wcześniej nieopisywane lub mało znane w polskiej literaturze, mają być źródłem wiedzy i inspiracji dla śpiewaków, kompozytorów, muzykologów, ale przede wszystkim dla melomanów. 
Trzeci odcinek to propozycja kilku ćwiczeń rozgrzewających nasz aparat artykulacyjny oraz omówienie terminu "ćwierćton". Gośćmi poGŁOSki są: Ewa Biegas oraz Szymon Bywalec 

Czytaj więcej »

Propozycj przygotowywanych przez Ministerstwo środków osłonowych na drugą falę pandemii

Propozycja przygotowywanych przez Ministerstwo środków osłonowych na drugą falę pandemii
Czytaj więcej »

Aktualizacja terminów wydarzeń VIII Festiwalu Ars Musica' 2020

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami ze względu na pandemię COVID-19, niektóre z planowanych wcześniej wydarzeń festiwalowych odbędą się w innych terminach. W najbliższym koncercie planowanym obecnie w Sali Kamedulskiej Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach w dniu 06.12.2020 o godz.19.00 ,,Prof. Halina Słonicka - In Memoriam. W 20. Rocznicę" w/g aktualnych wytycznych może  uczestniczyć maksymalnie 67 osób. Przewidujemy również transmisję koncertu w formie streamingu (on-line). Do udziału w koncercie zostały zaproszone m.in. wybitna pianistka Anna Marchwińska, córka Prof. Haliny Słonickiej oraz znakomite artystki śpiewaczki, sopranistki - Katarzyna Trylnik i Kira Boreczko (wychowanki wokalne Prof. H. Słonickiej), a także związane z Suwałkami, młode, niezwykle utalentowane adeptki sztuki wokalnej, kontynuujące tradycje estetyki przekazywanej przez Prof. H. Słonicką, obecnie studentki UMFC w Warszawie tj. Anna Obrączka - sopran koloraturowy, Aleksandra Pełszyńska - sopran liryczny oraz Roksana Maria Maciejczuk - mezzosopran. Bardzo proszę o pomoc w rozpropagowaniu imprez organizowanych w ramach VIII Festiwalu Ars Musica 2020, zapraszam na dodające otuchy koncerty, w ten trudny i wymagający dla wszystkich czas.
Czytaj więcej »

Dostępne są nuty Sonaty op. 7 na skrzypce i fortepian Stanisława Wisłockiego.

Dostępne są nuty Sonaty op. 7 na skrzypce i fortepian Stanisława Wisłockiego. Została ona napisana w 1942 roku w Rumunii, kiedy Stanisław Wisłocki podczas wojny studiował w Bukareszcie u George Enescu. Kompozycja jest wyraźnie inspirowana Sonatą nr 3 op. 25 George Enescu – szczególnie w sposobie notacji partii skrzypiec. Składa się z części:

1. Maestoso

2. FANTAZIA-PRELUD Adagio

3. RONDO-KRAKOWIAK Allegro vivace

Z rękopisu wynika, że Wisłocki pracował nad Sonatą po skończonej edukacji. Świadczą o tym liczne zmiany wprowadzone już do czystopisu (pisanego czarnym atramentem) atramentem niebieskim, ołówkiem, napotykamy wykreślone, lub dopisane i doklejone fragmenty. Sam opus- początkowo 14 został ostatecznie zmieniony na 7.

Przepisał, zedytował i opracował kolega Wojciech Świętoński.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcej »

Fonie Lublina - Koncert młodych wirtuozów

Koncert młodych wirtuozów

21 listopada 2020, godz. 18.00
Trybunał Koronny w Lublinie
Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M