Do przewodniczących SPAM

Szanowni Państwo,

1 stycznia 2021 roku wchodzą w życie zmiany przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, zgodnie z którymi płatnik składek zobowiązany jest poinformować ZUS o zawarciu każdej umowy o dzieło w ciągu 7 dni od jej zawarcia. ZUS przygotował w tym celu specjalny druk ZUS RUD. W związku z powyższym proszę wszystkie Oddziały podlegające pod rozliczenia w ZG SPAM o przesyłanie mailem umów zaraz po ich podpisaniu.

Pozostałe oddziały rozliczające się samodzielnie muszą dokonywać zgłoszeń do ZUS samodzielnie.


Z poważaniem,
Joanna Mioduszewska
Główna Księgowa SPAM

Czytaj więcej »

Zmarł Zasłużony Członek SPAM prof. Jan Kaniewski


Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 18 stycznia 2021 o godz. 11.00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.
Czytaj więcej »

Życzenia Noworoczne

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków,


Początek Nowego Roku to tradycyjnie czas kiedy składamy sobie najlepsze życzenia, kiedy życzymy sobie zdrowia i sukcesów, kiedy wzajemnie przekazujemy i czerpiemy od siebie nadzieję i pozytywną energię. Tym bardziej też tej nadziei i energii do działania potrzebujemy u początku roku 2021, kiedy obciążeni ciężkim doświadczeniem destrukcji naszej zawodowej przestrzeni przez pandemię, słyszymy wciąż niepokojące komunikaty o groźbie kolejnej fali zakażeń i kolejnych być może ograniczeniach w działalności zawodowej.

Konstatacja, iż u progu Nowego Roku jesteśmy zmęczeni pandemią, jest oczywista. Tęsknimy za normalnością, tęsknimy za publicznością, tęsknimy za czasem, gdy to muzyka zajmowała głównie nasze umysły. Tęsknimy za czasem, gdy nasza zawodowa aktywność bez reszty kształtowana była naszą wrażliwością, poszukującą i smakującą piękno muzyki. Trudno dziś określić kiedy wrócimy do normalności. Teraz jeszcze trudniej niż pół roku temu. Przecież pozostaje nadzieja, że muzyka jest czymś niezbędnym dla egzystencji, jest darem z którego wrażliwy meloman nigdy nie zrezygnuje, że czeka na nasze inicjatywy i pomysły jak z nim się spotkać nie tylko wirtualnie ale i w rzeczywistej przestrzeni. W przestrzeni nie dającej zastąpić się nawet najbardziej technologicznie wyrafinowanym przekazem elektronicznym. W realnej przestrzeni kiedy to następuje ten cudowny moment kreacji artystycznej w jej niepowtarzalnym jednostkowym wymiarze, kreacji zespolonej nierozerwalnie z jego - Słuchacza/Widza – wrażliwością.

Zatem, w tym Nowym Roku 2021 życzę nam wszystkim, Artystom-Muzykom, byśmy nie tracąc nadziei, odbudowali/odnaleźli przestrzeń wspólnego uprawiania żywej muzyki, odnaleźli swoich słuchaczy, zachowali sens egzystencji wypełnionej pięknem dźwięków, sens poszukiwania tego piękna poprzez codzienne żmudne ćwiczenie, sens napełniania świata harmonią w miejsce hałasu, kunsztowną dynamiką w miejsce monotonnego potoku złych wiadomości, cudowną fakturą tkaniny muzycznej w miejsce monotonnego echa zamkniętych ścian.

Pozostając w tej nadziei, życzę w imieniu własnym i w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków – do siego Roku i – jakżeby inaczej – zdrowia!


Ryszard Cieśla

Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków

Czytaj więcej »

Koncert pamięci Mieczysława Dawidowicza

1 stycznia 2021 - Nowy Rok i imieniny Mieczysława Dawidowicza. 

Z tej okazji UCZNIOWIE
Elżbieta Karaś-Krasztel

Tomasz Herbut
Grzegorz Biegas
Agnieszka Schulz-Brzyska
Jerzy Kornowicz

Piotr Wijatkowski
 przygotowali koncert. Szczegóły już wkrótce

Filharmonia Lubelska
 
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
 
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. Lublin
Czytaj więcej »

FREELIGHT prawykonanie utworu młodej kompozytorki polskiej w Wiedniu

Prawykonanie "FREELIGHT" for Violin and Choir (2020)

28 grudnia 2020 (poniedziałek), godz. 19.00
Premiera na https://www.youtube.com/watch?v=3RfwbWouoXM&feature=emb_title

Czytaj więcej »

Zmarł Zasłużony Członek SPAM profesor Mirosław Pietkiewicz


Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, iż 22.12.2020, w wieku 87. lat, zmarł Przewodniczący Zarządu Łódzkiego Oddziału SPAM, Zasłużony Członek SPAM, organista, pedagog - profesor Mirosław Pietkiewicz.

***

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi w zakresie


Czytaj więcej »

Życzenia świąteczne Zarządu Głównego SPAM

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku
życzy
Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków

Czytaj więcej »

Tarcza Antykryzysowa 6.0

16 grudnia 2020 r. weszła w życie tzw. Tarcza Antykryzysowa 6.0 (ustawa z dnia 9 grudnia 2020 r. zmieniająca m.in. ustawę z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19), przewidująca wsparcie finansowe dla przedsiębiorców z określonych sektorów, w tym sektora kultury. Dotyczy to przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą oznaczoną wg PKD, jako rodzaj przeważającej działalności, m.in. kodami: 90.01.Z (wystawianie przedstawień artystycznych, w tym działalność orkiestr, zespołów muzycznych i indywidualnych artystów), 90.02.Z (działalność wspomagająca wystawianie przedstawień artystycznych) oraz 90.04.Z (działalność obiektów kulturalnych). 
Czytaj więcej »

KOLĘDOWY KONCERT FINAŁOWY

VIII Festiwal ARS MUSICA w Suwałkach 18.10 – 20.12.2020

KOLĘDOWY KONCERT FINAŁOWY dn. 20.12.2020 godz.19.00

uświetniający obchody Jubileuszu 300-lecia Suwałk

Konkatedra pw. Św. Aleksandra w Suwałkach

Czytaj więcej »

Fonie Lublina - Koncert finałowy

Koncert finałowy Fonie Lublina 2020

13 grudnia 2020, godz. 18.00
Trybunał Koronny w Lublinie
Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M