Stanisław Wisłocki: Solo & Chamber Works

14.03.2023

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dwupłytowym albumem „Stanisław Wisłocki: Solo & Chamber Works”, który został wydany nakładem Chopin University Press i Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Oddział Warszawski.

Zachwycili nas swoimi interpretacjami oraz potężną dawką emocji: Anna Mikołajczyk-Niewiedział (śpiew), Marta Piórkowska (skrzypce) oraz Wojciech Świętoński (fortepian).

Album jest dostępny w księgarni stacjonarnej UMFC i na chopinup.pl oraz w serwisach streamingowych. Nagrania dokonał Andrzej Brzoska. W obszernej książeczce dołączonej do fonogramu – oprócz noty programowej, noty o utworach oraz biogramów kompozytora i artystów – znalazło się tłumaczenie poematów Iona Minulescu na język polski (Olga Bartosiewicz-Nikolaev) i angielski (Żaneta Pniewska). Na okładce wykorzystano grafikę autorstwa Sylwii Leszczyńskiej-Chalamońskiej. Projekt graficzny i skład przygotował Karol Meissner. Redaktor wydawca - Emilia Dudkiewicz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M