Brzmienie Fest

02.03.2023

Muzyka stanowiąca ilustrację poetyckich tekstów miała swój największy rozkwit w epoce romantyzmu.
Forma pieśni jako utworu do tekstu poetyckiego była obecna w muzyce od czasów starożytnych. I to właśnie ten gatunek kompozycji będzie dominował podczas najbliższego koncertu w ramach II Międzynarodowego Festiwalu „Brzmienie Fest”, na który zaprasza Fundacja Kultura Brzmienia.
Usłyszymy utwory polskich kompozytorów, takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski czy Stanisław Niewiadomski.
Nie zabraknie też akcentu z południa i wspaniałych melodii cygańskich Antonina Dvořáka, a to wszystko w wykonaniu Magdaleny Wachowskiej- mezzosopran i Iwony Sukienik- fortepian.
Zapraszamy na początku marca do kamienicy, która stanowi zagadkę dla ludzi zajmujących się historią miasta i jego architektury.
Dzięki partnerstwu z Art Hotel Wrocław mamy możliwość zaprosić wrocławian oraz melomanów w każdym wieku do wysłuchania niebanalnych kompozycji w zabytkowym miejscu w samym sercu miasta.

5 marca 2023 roku. godz. 18:00
Art Hotel Wrocław
ul. Kiełbaśnicza 20

WSTĘP WOLNY ( obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc )
link do rezerwacji miejsc: https://app.evenea.pl/event/368443-83/

Dyrektor Artystyczna Festiwalu: Iwona Sukienik
Organizator: Fundacja Kultura Brzmienia
Prowadzenie koncertu: Grzegorz Bugaj
Mecenasi: Darczyńcy Fundacji Kultura Brzmienia
Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Art Hotel, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice, Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice, Stara Biblioteka, Salon Pianin i Fortepianów pianinaifortepiany.com
Patroni medialni: TuDolnySlask.info, Radio Wrocław Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej w Warszawie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Warszawie, portal Warto Znać.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M