FLUX Nikolet Burzyńskiej

29.11.2021

FLUX  ŚWIATOWA PREMIERA nowego utworu Burzyńskiej w Bratysławie


14 grudnia 2021 roku o godz. 18.00 w miejskiej sali koncertowej KRARISKI (w byłym Kościele Klarysek) w Bratysławie (Słowacja) odbędzie się światowe prawykonanie najnowszego utworu FLUX na skrzypce i kwartet kontrabasowy (2021) utalentowanej kompozytorki Nikolet Burzyńskiej (*1989), laureatki licznych nagród międzynarodowych, której utwory wykonują znaczące orkiestry polskie i europejskie.


O Flux autorka pisze: „Flux na skrzypce i 4 kontrabasy składa się z 3 części. Flux czyli przepływ, strumień. Przepływ czyli energia życia, wymiana, wpływ jednego na drugie. Energia przepływu to górski strumień, morski prąd, relacja dwojga ludzi, emocje w ciele, dar życia przekazywany z pokolenia na pokolenie. Utwór charakteryzuje się nieustającym ruchem, w skrajnych częściach szybkim, w środkowej wolniejszym w atmosferze spokoju i harmonii. Ostatnia cześć korzysta z części materiału muzycznego z pierwszej, ale w zaskakujący sposób. Dryfuje między groteską, wirtuozerią a echem  muzyki kultur pierwotnych, dzikich odgłosów natury."


Skrzypaczce Jolancie Sosnowskiej, warszawiance osiadłej w Wiedniu, laureatce konkursów międzynarodowych, która dotychczas prezentowała twórczość Burzyńskiej w Austrii, w Polsce, Skandynawii i w USA, towarzyszyć będzie znakomity słowacki kwartet kontrabasowy BASSBAND.


Najnowszy utwór Burzyńskiej powstał w ramach programu „Zamówienia Kompozytorskie" MKiDN realizowanego przez NIMiT.


Organizator: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków 

Partnerzy: Instytut Polski w Bratysławie, Miasto Bratysława, ZAiKS

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M