POMOC DLA MUZYKÓW I RODZICÓW UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH

19.08.2020
Już niedługo rozpocznie się kolejny rok szkolny i nowy sezon koncertowy. Wciąż nie wiemy, w jakich warunkach to nastąpi; czy szkoły i akademie muzyczne, instytucje kultury zostaną otwarte? W Polsce muzycy–artyści nie posiadają własnych pracowni przeznaczonych na ćwiczenia (poza szczególnymi wyjątkami). Obowiązkiem dzieci i młodzieży ze szkół muzycznych jest posiadanie własnego instrumentu i ćwiczenie w miejscu zamieszkania (poza szczególnymi wyjątkami). Tak było od wielu, wielu lat. I nikomu to nie przeszkadzało (poza szczególnymi wyjątkami).

Na naszej stronie internetowej powstanie zakładka, w której podzielimy się z Państwem naszym wieloletnim doświadczeniem związanym z rozwiązywaniem problemów z grą na instrumentach w bloku. 

Spróbujemy w kolejnych odcinkach przedstawić najważniejsze ustalenia i przepisy, które normują tego typu kwestie od strony prawno–karnej i prawno–cywilnej. Pokażemy także, na przykładzie konkretnych zdarzeń i sytuacji, jak przekładają się one na realne życie i praktykę dnia codziennego, jak są przestrzegane i interpretowane przez organy władzy, także sądowniczej. Co warto zrobić zanim dojdzie do nieporozumień, napiętych stosunków; na co się powoływać; jak reagować, aby likwidować konflikty w zarodku.

http://spa-m.pl/dopuszczalny-poziom-dzwieku-w-mieszkaniu 

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M