Stanisław Moniuszko i wielka opera romantyczna

07.04.2019

Zapraszamy na koncert będący dowodem kunsztu kompozytorskiego Moniuszki. W ramach programu usłyszą Państwo fragmenty dzieł operowych tego kompozytora, "Halki" i "Hrabiny", przedstawione w kontekście najbardziej cenionych na arii i duetów z oper G. Verdiego, G. Bizet, G. Pucciniego, P. Czajkowskiego i R. Wagnera. Z jednej strony będzie więc można poznać to, co w spuściźnie Moniuszki odróżnia go od wielu współczesnych mu kompozytorów, a z drugiej przekonać się, że jego utwory wcale nie odstawały od europejskich scen muzycznych. W kontraście do repertuaru operowego zaś, jako przeciwległy biegun muzyczny XIX wieku, w ramach koncertu wybrzmią miniatury fortepianowe J. Brahmsa i F. Chopina - muzyka kameralna to wbrew pozorom także ważny dla rozwoju wielkich form wokalnych Moniuszki gatunek. W ramach koncertu wystąpią:
Anna Barska/ sopran
Robert Mojsa/ tenor
i Marta Misztal/ fortepian
Słowo o muzyce wygłosi Ewa Starownik Kuszewska.
Zapraszamy już w sobotę, 14 kwietnia,o godz 18:00 do Trybunału koronnego. WSTĘP WOLNY!
Koncert jest już trzecim wydarzeniem w ramach programu Fonie Lublina 2019. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Cykl patronatem honorowym objęli Pan Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin i Pan Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski.
Patroni medialni: Polskie Radio Lublin, TVP3 Lublin, Radio Centrum, Gość Niedzielny, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej.
Partnerami są: STOART, Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie i Klasztor oo. Dominikanów.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M