Dyskografii Karola Szymanowskiego

16.02.201715 lutego, w Bibliotece Narodowej odbyła się promocja Dyskografii Karola Szymanowskiego autorstwa Wiceprezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Pani Katarzyny Janczewskiej-Sołomko. Zebrani wysłuchali utworów fortepianowych K.Szymanowskiego w wykonaniu członka SPAM Wojciech Świętońskiego.

Twórczość Karola Szymanowskiego zajmuje poczesne miejsce w polskiej i światowej kulturze, a kompozytor jest uważany za najwybitniejszego polskiego twórcę-muzyka w XX wieku. Jednocześnie z różnych przyczyn jego bogaty dorobek przez wiele lat nie był dostatecznie propagowany i udostępniany, a dopiero na przełomie XX i XXI stulecia sytuacja ta uległa zmianie, czego dowodem są między innymi liczne nagrania.

Dyskografia Karola Szymanowskiego jest pierwszym, unikatowym w polskiej i światowej literaturze przedmiotu, pełnym katalogiem nagrań tego kompozytora - od najwcześniejszych, przedwojennych na rolkach pianolowych i płytach do wydanych do połowy 2015 roku włącznie. Zawiera kilka tysięcy szczegółowych opisów nagrań poszczególnych utworów oraz rozbudowane indeksy. Jest wynikiem kilkuletnich badań prowadzonych przez autorkę w kraju i za granicą.
Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M