ZAPRASZAMY na Koncert Mikołajkowy „Smyki smykom”

06.12.2016

ZAPRASZAMY! „Smyki smykom” - pod takim hasłem w niedzielę, 11 grudnia, o 15.00 w Opatówku odbędzie się Koncert Mikołajkowy, organizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich, Urząd Gminy Opatówek i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. W Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią najzdolniejsi uczniowie szkół muzycznych z Kalisza, Ostrowa i Turku.

Mikołajkowy koncert rozpocznie Orkiestra Dziecięca „Archetti ” z I stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Piętnastoosobowy zespół dyrygowany przez Andrzeja Henryka Bączyka zagra kompozycje m.in. Johanna Nepomuka Hummela, Żanety Metallidi, Miłosza Magina i Doroty Obijalskiej. 
Mikołajkową niespodziankę repertuarową dla małych melomanów szykuje Kwartet Perkusyjny, który tworzą Miłosz i Nikodem Wielebscy, Agata Radziszewska i Zofia Gierz. To formacja prowadzona przez muzyka Filharmonii Kaliskiej - Bartosza Bindla. 
W niedzielne popołudnie w Opatówku zaprezentuje się również Kwartet Saksofonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku, w wykonaniu którego usłyszymy „Moon River” Henry’ego Manciniego, „Autumn Leaves” Josepha Kosmy i „White Christmas” Irvinga Berlina. 
Kilka świątecznych utworów, a także kompozycje Haendla, Bacha, Webera i Dworzaka, zagra Muzyczna Akademia Smyka z Kalisza - 24 dzieci, w wieku od 3 do 13 lat, której coraz bardziej popularną w Polsce metodą Suzuki uczy skrzypek z Filharmonii Kaliskiej - Paweł Kulczycki.
Koncert Mikołajkowy „Smyki smykom” poprowadzą uczniowie gimnazjum w Opatówku. 
Wstęp wolny.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M