MUZYKA W ŚWIĄTECZNYM BLASKU

15.12.2014

W niedzielę, 21 grudnia 2014 r. o godz. 12,00, zapraszamy do Hotelu Nadmorskiego w Gdyni, ul. Ejsmonda 2 na świąteczny koncert. Tytuł muzycznego spotkania ma podwójne znaczenie – to blask Świąt Bożego Narodzenia oraz blask Jubileuszu 35 lecia Kwartetu Dętego Filharmonii Bałtyckiej. 35 lat wspólnego grania to piękny wiek. Niezliczona ilość koncertów, sukcesów, i wspanialej muzyki. Janusz Szadowiak, Lucjan Sierpowicz – trąbki, Mirosław Merchel – róg i Tadeusz Kassak – puzon, muzycy związani z instytucjami muzycznymi Trójmiasta. Każdy z nich ma w swoim muzycznym życiorysie wiele solowych koncertów, ale uznali, że kameralistyka to wyższy stopień wtajemniczenia i postanowili muzykować razem. W programie koncertu m.in. M.A.Charpentiera sławne Te Deum, G.F.Haendla – Alleluja, fragmenty z op.”Carmen” G.Bizeta, „Plink – Plank – Plung L.Andersona, wiązanka walców francuskich.

Urokowi koncertu doda współudział wokalistów – Julii Iwaszkiewicz – sopran, Kamila Pękali – tenor,  z towarzyszeniem pianistki Emilii Grażyńskiej w bardzo popisowym programie – G.Rossini, G.Bizet, Ch.Gounod.

Poza utworami koncertowymi w programie znajdą się oczywiście także melodie świąteczne i kolędy. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska – Sutt Zaproszenia w cenie 8,00 zł. w przedsprzedaży a w dniu koncertu w cenie 12,00 zł. można nabywać w recepcji Hotelu.  Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim są finansowane przez Miasto Gdynia.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M