Ludomir Michał Rogowski im memoriam w 70. rocznicę śmierci chorwacko - polskiego kompozytora

03.06.2024

9 czerwca 2024 w Trybunale Koronnym w Lublinie o godz. 18.30, odbędzie się koncert kameralny Ludomir Michał Rogowski im memoriam w 70. rocznicę śmierci chorwacko - polskiego kompozytora.

Twórczość Ludomira Michała Rogowskiego jest wielokulturowa i europejska. Był on jednym z pierwszych kompozytorów XX wieku, traktującym altówkę jako instrument solowy. Pisząc taką muzykę, nawiązywał on nie tylko do spuścizny barokowej tradycji we współczesnej mu impresjonistycznej odsłonie, lecz również twórczości fortepianowej Fryderyka Chopina. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane słuchaczom także znane arcydzieła Chopina, opracowane na altówkę i fortepian. Idiom altówki pojawia się w bardzo wielu utworach tego najwybitniejszego polskiego kompozytora, takich jak preludia, walce, czy mazurki. Nie zostały jednak spopularyzowane do chwili obecnej w transkrypcji na ten duet instrumentów.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin dr Krzysztofa Żuka i Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce.

Wystąpią artystki: Justyna Górska – altówka, Urszula Świerczyńska – fortepian, Magdalena Chmiel – prowadzenie koncertu, słowo o muzyce.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Wstęp wolny

Promowanie działalności artystów oraz koncertów i wydarzeń muzycznych o charakterze edukacyjnym współfinansowano ze środków ZAW STOART www.stoart.org.pl #stoart #stoartwspieramuzyke

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M