Fonie Lublina 2022

01.08.2022

Koncert "Smyczkiem, piórem i pazurem" to jeden z trzech koncertów składających się na cykl Letnie Fonie Lublina na który zapraszamy już w sobotę 6 sierpnia o 20:00 w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie.
Muzyka dawna przeżywa w ostatnich dekadach swoisty renesans. Zainteresowanie odbiorców budzi nie tylko nietypowe instrumentarium (theorban czy pozytyw), ale też swoista harmonika oraz funkcja muzyki barokowej, która miała słuchacza przede wszystkim poruszać, przekazując za pomocą rozmaitych afektów przesłanie zamierzone przez kompozytora.
Podczas koncertu usłyszymy wybrane utwory: T. Hume'a, J.S. Bacha, M. Maraisa. Nie zabraknie również dzieł takich mistrzów jak A. Vivaldi – Koncert d-moll na smyczki i basso continuo RV 127, J.S. Bach - Preludium z I Suity G-dur BWV 1007 na wiolonczelę solo, A. de Santa Cru - Jacaras na gitarę barokową.

Wykonawcy:
Justyna Rekść-Raubo – viola da gamba
Zespól Muzyki Dawnej "Senza Battuta"
Ewa Pukos – skrzypce barokowe
Łukasz Resiak – skrzypce barokowe
Przemysław Raczek – altówka barokowa
Elżbieta Burdzań – wiolonczela barokowa
Tomasz Bielski – klawesyn
Jakub Niedoborek – theorban, gitara barokowa
Słowo o muzyce - Kinga Krzymowska-Szacoń

Organizator: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski
Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, STOART - Związek Artystów Wykonawców, Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasto Lublin
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin S.A., Akademickie Radio Centrum, Nowe Radio, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni Gość Niedzielny 

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M