VI Krakowski Festiwal Akordeonowy

03.10.2022

VI Krakowski Festiwal Akordeonowy

W dniach 9-16 października (od niedzieli do niedzieli) odbędzie się VI edycja Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego. Koncerty i towarzyszące im wydarzenia odbędą się na terenie Krakowa oraz Miasteczka Galicyjskiego i Parku Etnograficznego w Nowym Sączu. Każdy dzień festiwalu zaprezentuje inne oblicze akordeonu.
VI Krakowski Festiwal Akordeonowy jest międzynarodowym świętem muzyki akordeonowej w jej wszystkich przejawach.
Prócz koncertów wykonawców i kompozytorów z różnych pokoleń w różnych gatunkach muzycznych, w ramach festiwalu przewidziano wiele wydarzeń towarzyszących z akordeonem „w roli głównej” takich jak: warsztaty, wykłady, wystawa, konkurs filmowy i gala przyznania nagród czy Akordeonowy Dzień w Miasteczku Galicyjskim. Festiwal ma na celu rozpowszechnianie muzyki akordeonowej wśród osób w różnym wieku poprzez ukazanie jego rozmaitych zastosowań, w różnych składach instrumentalnych i gatunkach muzycznych.
Festiwal pomaga też poznać Kraków, każde wydarzenie odbywa się w innym, ważnym dla Krakowa miejscu. Będą to: Akademia Muzyczna w Krakowie, Kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Hevre, Pałac Biskupa Erazma Ciołka – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Kościół św. Marcina, Piwnica pod Baranami czy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Festiwal zgodnie z tradycją galicyjską zagości też w Miasteczku Galicyjskim i Parku Etnograficznym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.
Organizatorem VI Krakowskiego Festiwalu Akordonowego jest Fundacja Art Forum, współorganizatorem wydarzenia jest Akademia Muzyczna w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego.
Partnerami VI KFA są: Fundacja PZU, Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Muzeum Narodowe w Krakowie. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Piwnica Pod Baranami, Hevre i Ars Iuridica.
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez:
Polmic.pl, TVP Kultura, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Portal Presto, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków,Włoski Instytut Kultury, Audio Stereo, Kraków Culture, Karnet Prawo i Finanse w Kulturze, Muzeum Akordeonu, Wychowanie Muzyczne, DTS, Sądeczanin, Radio Nowy Sącz i Miasto Nowy Sącz.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
Festiwal jest objęty patronatami honorowymi Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M