Inauguracja IV Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier

16.07.2021


Serdecznie zapraszamy na wydarzenie inaugurujące IV Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier!

25.07 o godz. 21.00 na scenie plenerowej Domu Kultury w Kałuszynie (plac Kilińskiego) wystąpi Orkiestra Ludwika Sarskiego, która wykona autorską improwizowaną muzykę do filmu „Bestia" Aleksandra Hertza z 1917 roku.

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO

Kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.

Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.

Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

14 maja nakładem wydawnictwa DUX ukazała się debiutancka płyta OLS THE KID, która jest hołdem dla twórczości Chaplina i inspirowana jest filmem Brzdąc, którego stulecie premiery przypadło na 2021 rok.

Film „Bestia” opowiada tragiczną historię trójkąta miłosnego: młodej artystki oraz jej dwóch kochanków, byłego i nowego, żonatego z inną kobietą. Rolę artystki gra Pola Negri, największa gwiazda ówczesnego polskiego kina. Film jest najstarszym zachowanym obrazem z udziałem aktorki i jednym z dziewięciu, które nakręciła dla wytwórni Sfinks.

W ramach IV Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier odbędzie się 8 wydarzeń artystycznych: koncerty z muzyką klasyczną, pokaz niemego filmu z muzyką improwizowaną, spotkanie muzyczno-poetyckie oraz dwa prawykonania nowych dzieł: Dawida Pajdzika „Księga Tobiasza na kwartet smyczkowy” oraz Bartosza Kowalskiego „Dialogi na dwoje skrzypiec”. Wydarzenia w ramach cyklu będą odbywać się od lipca do grudnia 2021 r w Domu Kultury w Kałuszynie, Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Seroczynie, na Zamku Liw oraz w Pałacu Łochów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Organizator Fundacja „Czas Sztuki”.

Partner Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z

Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Mazowieckie.Muzyczne.Spotkania.bez.Barier