„Muzykiem być” w Ostrowie Wielkopolskim

16.11.2017


Muzykiem być” w Ostrowie

To kolejne artystyczno-edukacyjne spotkanie z cyklu organizowanego przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich. Warsztaty z młodymi skrzypkami, które poprowadzi Celina Kotz oraz jej wieczorny koncert w duecie z akordeonistą Łukaszem Brzeziną odbędą się w ostrowskiej szkole muzycznej we wtorek, 21 listopada.

 

Realizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich warsztatowo-koncertowy cykl pod hasłem „Muzykiem być?” jest owszem okazją do posłuchania dobrej muzyki w wykonywaniu najbardziej utalentowanych młodych artystów, ale także spotkaniem, które ma skłonić młodych adeptów sztuki do rozważań, dlaczego zostali uczniami szkoły muzycznej, czy chcą być zawodowymi muzykami, a jeśli tak, to chcą być solistami, kameralistami czy członkami orkiestr.

Najwięcej okazji do rozmów z uczniami będzie miała Celina Kotz, która w ciągu dnia poprowadzi warsztaty z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. To zdobywczyni najwyższych nagród skrzypcowych konkursów w Polsce i za granicą, która - tylko w zeszłym roku - debiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall, zdobyła tytuły Najlepszego Wielkopolanina i Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka oraz Nagrodę Publiczności na XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Również w 2016 - w ramach Kolekcji Fundacji Rodziny Wiłkomirskich - nagrała wraz z kolegami, jako członkini Tria im. Wiłkomirskich, płytę z utworami Antona Areńskiego. Wydany przez firmę DUX krążek zarejestrowano w Europejskim Centrum Krzysztofa Pendereckiego.

Jej sceniczny towarzysz, akordeonista Łukasz Brzezina, to także laureat wielu prestiżowych konkursów oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który jako solista i kameralista występował w Polsce, Francji,  USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Słowacji i we Włoszech.

 

Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się repertuar ich wspólnego występu:

Astor Piazzolla - Cztery pory roku w Buenos Aires - Zima, Wiosna

Astor Piazzolla - Historia Tanga - Bordel 1900, Nightclub 1960

Graziane Finzi - Impression Tango

Camille Saint-Saëns - Danse Macabre

Fritz Kreisler - Mały wiedeński marsz, Liebeslied, Chiński tamburyn

 

Koncert, w którego pierwszej części zaprezentują się uczestnicy warsztatów, odbędzie się we wtorek, 21 listopada, o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego. Projekt „Muzykiem być” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. WSTĘP WOLNY.