Koncert z cyklu „Budzik Muzyczny przedstawia…”

23.03.2016

Fundacja Rodziny Wiłkomirskich zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Budzik Muzyczny przedstawia…”.

Tym razem utalentowani młodzi muzycy zagrają w Pałacu Podonowskich w Bugaju.

W sobotę, 2 kwietnia, zaprezentuje się nie tylko znakomite Trio im. Wiłkomirskich, ale także uczniowie szkół muzycznych z Ostrowa i Pleszewa.

 

Po krótkiej serii koncertów w Kaliszu „Budzik Muzyczny” wyrusza w podróż po Wielkopolsce. Pierwszy przystanek to urokliwy Pałac Podonowskich w Bugaju, w gminie Raszków, gdzie w sobotni wieczór, 2 kwietnia, zaprezentuje się między innymi Trio im. Wiłkomirskich, które – przypomnijmy - powstało z okazji inauguracji Roku Wiłkomirskich, a przywilej noszenia nazwy otrzymało od goszczącego wtedy w Kaliszu rodzeństwa Wiłkomirskich, Józefa i Wandy.

Grająca w tym triu na skrzypcach Celina Kotz to laureatka wielu prestiżowych konkursów. Skupiwszy się choćby na ostatnich doniesieniach warto nadmienić, że zdobyła  I miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu i bez preselekcji weźmie w tym roku udział w XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Wiolonczelista Maciej Kułakowski to również ceniony solista i kameralista oraz łowca nagród. W zeszłym roku sięgnął m.in. po I nagrodę i Nagrodę Specjalną na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Z kolei pianista Łukasz Trepczyński jest m.in. absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie fortepianu Barbary Talma–Sutt, studentki prof. Marii Wiłkomirskiej. W tej chwili jest asystentem w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. 

Trio im. Wiłkomirskich spędzi w pałacu w Bugaju co najmniej kilka dni, ponieważ jednocześnie przygotowuje się do nagrania – powstającej pod auspicjami Fundacji Rodziny Wiłkomirskich – pierwszej swojej płyty.

Fundacja łącząc w swej działalności cele artystyczne, promocyjne i edukacyjne podczas kwietniowego koncertu zaprezentuje również najzdolniejszych uczniów pobliskich szkół muzycznych. Zagrają podopieczni Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego warto potwierdzić swą obecność dzwoniąc pod numer 62 734 50 14 do 30 marca.