Muzycy swoim głosem!

Nasze stowarzyszenie istnieje już sześćdziesiąt lat i przetrwało wiele zawirowań historycznych, goszcząc w swoich szeregach tysiące artystów muzyków.

Wielu wspaniałych „spamowiczów” poprzednich pokoleń współtworzyło z powodzeniem kulturę muzyczną naszego kraju.

Mamy zaszczyt, ale też obowiązek dbać o pamięć najwybitniejszych muzyków wykonawców takich jak Irena Dubiska, Eugenia Umińska, Tadeusz Wroński, Kazimierz Wiłkomirski i wielu innych.

Zaszczytem jest też możliwość należenia i budowania tego Stowarzyszenia do którego oni należeli.

W Polsce nie ma drugiej takiej organizacji, która bez względu na politykę, dba o sprawy muzyków klasycznych ponad swoimi interesami. Im więcej z nas zaangażuje się w życie stowarzyszenia, tym większą siłę będziemy stanowić jako grupa społeczna. To od nas i tylko od nas zależy, czy przetrwamy kolejne 60 lat, czy też z czasem zaniknie ta jedyna platforma zrzeszająca muzyków klasycznych wszystkich specjalności, niezależnie od statusu ich pracy.

Dlatego zapraszamy do świętowania z nami naszego Jubileuszu w sposób czynny.

Zapisujcie się do SPAMu i piszcie do nas- wasze wspomnienia dotyczące wydarzeń związanych ze SPAM, recenzje bieżących koncertów, przemyślenia muzykologiczne- wszystko to jest mile widziane na naszym „Jubileuszowym Blogu”

Mówcie o stowarzyszeniu innym, o tym że jest, o tym że przyjmie każdego kto ma dyplom ukończenia szkoły muzycznej i chce włączyć się w społeczne życie muzyków klasycznych.

Przyszłość Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i jego kształt, leżą w Waszych rękach.

Aleksandra Demowska-Madejska

Członek Zarządu Głównego SPAM