„Prawykonanie” i „Dyrygent – rezydent” – premiery filmów

Prawykonanie” i „Dyrygent – rezydent”- premiery filmów

25 marca (środa) o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, odbędzie się premiera filmów „Prawykonanie” i „Dyrygent – rezydent”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Instytut Muzyki i Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków oraz Magazyn muzyczny Presto mają zaszczyt zaprosić na premiery filmów „Prawykonanie” (2014, 34’30)  i „Dyrygent – rezydent” (2014, 25’20), wg scenariusza i w reżyserii Mai Baczyńskiej.

Filmy zostały zamówione i wyprodukowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach promocji młodych artystów oraz programów „Kompozytor – rezydent” i „Dyrygent – rezydent”.

Filmy powstały w  sezonie 2013/2014 we współpracy z instytucjami organizującymi rezydencje: Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonią Gorzowską, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus i Stowarzyszeniem Śpiewaczym Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (program „Kompozytor – rezydent”) oraz Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina, Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Filharmonią Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną (program „Dyrygent – rezydent”).

Główni bohaterowie filmów do młodzi kompozytorzy – Wojciech Błażejczyk, Tomasz Opałka i Ignacy Zalewski oraz dyrygenci – Rafał Kłoczko, Maciej Koczur, Krzysztof Kozakiewicz i Maciej Tomasiewicz. W filmach utrwalone zostały obszerne fragmenty prawykonań zamówionych utworów oraz prób i koncertów w ramach rezydencji, a także wywiady z organizatorami i artystami uczestniczącymi w projektach.

Filmy powstały w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Producentem filmów jest Instytut Muzyki i Tańca. Realizacji podjęli się młodzi twórcy zrzeszeni w MUDO Music Documentaries. Producentem wykonawczym filmu jest Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. Patronat medialny objął Magazyn muzyczny Presto.

Partnerem premiery jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Serdecznie zapraszamy na premierę! Wstęp wolny!

Mazowiecki Instytut Kultury | Sala Widowiskowa
ul. Elektoralna 12, Warszawa
środa, 25 marca 2015 roku | godz. 19.00

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie www.imit.org.pl/muzyka_rejestracja do dnia 23 marca 2015 roku.

 

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M