Zmarła Anna Lemiszka (1971-2025) - skrzypaczka
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że
26 lipca 2025 roku odeszła od nas
ANNA LEMISZKA
Znakomita skrzypaczka Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, członek rzeczywisty Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. M.Rezler-Niesiołowskiej i prof. M. Słubickiej-Podejko. Laureatka konkursów kameralnych e Wrocławiu (1988, 1990), od 1993 r. muzyk (tutti i solo) Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, koncertmistrz współpracujący z Polską Orkiestrą Kameralną „Mała Filharmonia”, Salonową Orkiestrą Johanna Straussa oraz Filharmonią Narodową i Sinfonią Varsovia .
Odznaczona w 2003 r. odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Utalentowany muzyk, serdeczna koleżanka zaangażowana w sprawy muzyczne w tworzeniu i upowszechnianiu kultury polskiej .
Cześć Jej pamięci !
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.
Zarząd Główny
Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków


















