Archiwum: Luty 2015

Pogrzeb Antoniego Wicherka - Prezesa SPAM 2002-2012

Pogrzeb Antoniego Wicherka odbędzie się 27 lutego 2015 roku w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach o godzinie 13.30, po czym nastąpi złożenie Zwłok na cmentarzu miejscowym. 

Czytaj więcej »

Zmarł wybitny dyrygent Antoni Wicherek

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 20.II.2015 r. odszedł ŚP Antoni Wicherek - Prezes SPAM 2012-2012

Czytaj więcej »

Dyrektorem OiFP został Pan Damian Tanajewski

Dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku został Pan Damian Tanajewski.

W dniu 16 lutego 2015 r. odbył się drugi etap postępowania konkursowego na kandydata na stanowisko dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. W wyniku głosowania, poprzedzonego  rozmowami kwalifikacyjnymi z sześcioma kandydatami, komisja pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Podlaskiego – Pana Macieja Żywno, dokonała wyboru kandydata na stanowisko dyrektora OiFP.

Wyłonionym jednogłośnie kandydatem został Pan Damian Tanajewski.

Jednocześnie, w celu zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku oraz kontynuacji działań naprawczych rozpoczętych w 2014 r. – komisja jednogłośnie  zarekomendowała Pana Michała Klauzę na stanowisko zastępcy dyrektora d/s artystycznych OiFP.

Wyniki postępowania konkursowego wraz z całą dokumentacją zostaną przekazane Zarządowi Województwa Podlaskiego, który podejmie ostateczną decyzję w sprawie powołania dyrektora OiFP.

Czytaj więcej »

Rozmowy w Polsat News 2 - Humaniści grożą strajkiem

5 lutego 2015. Muzycy polskich filharmonii biją na alarm. Twierdzą, że zarabiają za mało, grożą strajkiem. Gośćmi Polsat News 2 są Krzysztof Szczepański ze Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Marcin Wiliński, przewodniczący Związku Zawodowego Polskich Artystów Muzyków Orkiestrowych. 
http://www.ipla.tv/Rozmowy-w-polsat-news-2-humanisci-groza-strajkiem/vod-6187295#/page_container
Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M