IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PUZONU HISTORYCZNEGO I CYNKU 2023

W dniach 20-25 listopada br. odbędzie się organizowany po raz kolejny przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w salach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej i Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. W ramach tegorocznej czwartej edycji wydarzenia odbędą się koncerty festiwalowe oraz warsztaty gry na puzonie historycznym i cynku, prowadzone przez światowej sławy instrumentalistki - Stephanie Dyer – puzon historyczny (Wielka Brytania) i Annę Schall – cynk (Niemcy).

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 20 listopada o godzinie 18:00 w Sali im. H. Melcera UMFC od wykładu o renesansowych instrumentach dętych oraz koncertu z użyciem tych instrumentów w wykonaniu warszawskiego zespołu Sabionetta.

Następnym wydarzeniem, które odbędzie się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, 22 listopada o godzinie 19:00, będzie koncert wrocławskiego zespołu Ars Cantus. Wieczór poświęcony będzie w całości twórczości Piotra z Grudziądza. Muzyce towarzyszyć będzie prelekcja o życiu i twórczości kompozytora w wykonaniu dr hab. Pawła Gancarczyka z PAN.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert uczestników i wykładowców kursów mistrzowskich wraz z muzykami warszawskiego zespołu La Tempesta, podczas którego usłyszymy utwory wielkich mistrzów późnego renesansu takich jak Giovanni Gabrireli, Heinrich Schütz czy Mikołaj Zieleński. Koncert finałowy odbędzie się również w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery o godzinie 18:00. Dyrektorem Festiwalu jest Piotr Dąbrowski.

IV Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Czytaj więcej »

Akcja Znicz


Szanowni Państwo,

Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków od wielu lat organizuje w Warszawie Akcję Znicz. Symbolicznym światełkiem oraz tabliczką "W hołdzie i pamięci Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków" przywracamy pamięć o zmarłych muzykach, często legendarnych postaciach życia muzycznego i wybitnych osobowościach, którzy tworzyli nasze stowarzyszenie, działali w nim przez wiele lat, a którzy często byli samotni.
Zwracamy się do Przewodniczących Kół i Oddziałów z propozycją przeprowadzenia Akcji Znicz w swoim mieście, w zakresie możliwości finansowych danej jednostki. Ta piękna akcja Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków poświęcona postaciom ze świata muzyki, których nie ma już wśród nas, spotyka się z wdzięcznością i uznaniem bliskich niejednokrotnie spotykanych przy grobie, a jednocześnie stanowi spłatę długu, jaki zaciągnęliśmy wobec tych, którzy przed nami tworzyli polską rzeczywistość muzyczną.
Zapraszamy Członków SPAM z Warszawy do Biura ZG SPAM po odbiór tabliczek oraz list z oznaczonymi grobami muzyków pochowanych na poszczególnych warszawskich cmentarzach w godzinach 10.00-14.00.
Członkowie Zarządu Głównego 
Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków 
Czytaj więcej »

Zmarł Antoni Wroński

Z głębokim żalem przekazujemy niezwykle smutną dla nas informację o śmierci Pana Antoniego Wrońskiego, wieloletniego Wiceprezesa Zarządu Głównego, Zasłużonego Członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 20.10.2023 r. o godz. 14:00, na Cmentarzu Północnym, Wólka Węglowa. 
Czytaj więcej »

V Dni Muzyki

Koncert kameralny Ludomir Michał Rogowski im memoriam w 142 rocznicę urodzin chorwacko - polskiego kompozytora

21 października 2023, sobota, godz. 18.00
Trybunał Koronny w Lublinie
Wstęp wolny!
Czytaj więcej »

II Międzynarodowy Festiwal CANTAREUM 2023, Muzyczne Skarby Europy

Koncert na Dzień Papieski – Laudate Dominum

15 października 2023 (niedziela) godz. 18.30 
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach, Plac św. Agaty 1, Sejny 
/wstęp wolny/
Czytaj więcej »

Koncert z cyklu "Harmonie"

Koncert z cyklu “Harmonie”


8 października 2023, niedziela, g. 17:00 

Sala Kominkowa Domu Kultury 13 Muz

Plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin.

 

Wstęp wolny.


Czytaj więcej »

Wielki sukces w Nieborowie

Opera Czarodziejski flet w reżyserii Jitki Stokalskiej, pod kierownictwem muzycznym Marty Kluczyńskiej, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pięknie dziękujemy artystom i muzykom oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani przy organizacji tego wspaniałego spektaklu: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Maciej Radziwill, Fundacja Trzy Trąby.

fot. Piotr Jam

Czytaj więcej »

Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich

Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich 
- Organizator - Oddział SPAM Poznań Kazimierz Budzik.
Czytaj więcej »

CZARODZIEJSKI FLET

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na kolejny spektakl opery "pod chmurką", który odbędzie się 9 września na dziedzińcu Pałacu w Nieborowie! Tym razem będzie to Czarodziejski Flet W.A.Mozarta!
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić wieczór z muzyką Mozarta w magicznej atmosferze nieborowskiego pałacu i parku.
Przybywajcie do Nieborowa !
Czytaj więcej »

ZAPRASZAMY NA CZARODZIEJSKI FLET!

Zapraszamy na Czarodziejski Flet do Nieborowa!

Spektakl odbędzie się 9 września o godzinie 20:00 na Dziedzińcu Pałacu w Nieborowie.

WSTĘP WOLNY
Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M