SPAM OPP 1,5%

SPAM jest od 2023 roku Organizacją Pożytku Publicznego.
Już prawie 70 lat działamy dla muzyków.
Przekaż swoje 1,5% na STOWARZYSZENIE POLSKICH 
ARTYSTÓW MUZYKÓW!!!
Czytaj więcej »

UWAGA !!! Ważna informacja !!!

UWAGA !!! Ważna informacja !!!

Rejestracja uczestników Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego 2024 została zamknięta. Limit miejsc został wyczerpany.

Zapraszamy do udziału w Warsztatach oraz Orkiestrze Saksofonowej 
Czytaj więcej »

Zmarł prof. dr hab. Leon Markiewicz

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 4 lutego w wieku 95 lat zmarł prof. dr hab. Leon Markiewicz, wieloletni członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, od 2005 Zasłużony Członek SPAM.

W latach 1966-76 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego SPAM. Był również wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego Stowarzyszenia Wychowania Muzycznego. Wieloletni członek Rady Wyższego Szkolnictwa Artystycznego.

Za swoją działalność otrzymał m.in.: Złotą Odznakę SPAM (1970); Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki II st. (1975, 1982), I st. (1980, 1988); Złotą Odznakę Polskiej Sekcji ISME (1979); Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (1979); Nagrodę Zespołową Prezesa Rady Ministrów (1985); Nagrodę Zespołową Ministra Kultury i Sztuki I st. (1987); Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (1997).

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 10 lutego, o godz. 12.00 w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Francuskiej w Katowicach.


Czytaj więcej »

YouTube Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków

Szanowni Państwo!

Na naszym kanale You Tube znajdziecie Państwo fragmenty ze zorganizowanych przez SPAM koncertów i festiwali oraz nasze filmy z 60 - lecia SPAM.  
Czytaj więcej »

Europejskie Forum Saksofonowe 2024 - Warsztaty Orkiestry Saksofonowej

International Saxophone Competition

Wrocław-Poland, 14-16.03.2024

Registration: www.musicforum.pl
Czytaj więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT!


Wesoły Świąt!

Wesoły Świąt!

Wesoły Świąt!Czytaj więcej »

Jubileusz pani Barbary Chmary-Żaczkiewicz

W dniu pięknego Dnia Jubileuszu dziewięćdziesięciolecia urodzin życzymy Pani jeszcze wielu lat zdrowia oraz aktywności zawodowej i społecznej. Znane są Pani osiągnięcia jako wnikliwego badacza kultury muzycznej, ale także wieloletnia działalność społeczna na rzecz społeczności muzyków i muzykologów. Między innymi,  będąc członkiem Zarządu Głównego SPAM, służyła Pani swoją wiedzą i doświadczeniem, co niewątpliwie miało wpływ na realizowane zadania Stowarzyszenia. 
 
Raz jeszcze życzymy zdrowia, a także energii i zaangażowania przez kolejne lata w sprawy naukowe oraz społeczne.
                               
Z wyrazami szacunku
Zarząd Główny 
Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków

Warszawa, 12 grudnia 2023 r. 
Czytaj więcej »

Apel Prezesa SPAM prof. Ryszarda CieśliApel Prezesa SPAM prof. Ryszarda Cieśli w sprawie sytuacji w STOART. 
Czytaj więcej »

DYSKOGRAFIA IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO

Prezentujemy aktualną dyskografię jednego z najwybitniejszych polskich pianistów, męża stanu i wielkiego patrioty Ignacego Jana Paderewskiego. Zawiera ona opisy nagrań zarówno jego kompozycji, jak i własnych wykonań, a także jego wypowiedzi i utworów jemu poświęconych.
Dyskografia jest inicjatywą Samodzielnego Koła Muzykologów przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, a jej realizatorami są Jolanta Byczkowska- Sztaba, Katarzyna Janczewska-Sołomko i Maria Wróblewska oraz od strony edycyjnej Michał Swianiewicz.
 
Praca powstała na podstawie aktualnych źródeł: z autopsji, opublikowanych prac i katalogów dostępnych w formie tradycyjnej i internetowej. Obejmuje nagrania na różnych nośnikach dźwięku od początku XX wieku do końca września 2023 roku. Praca będzie
dostępna także w formie drukowanej. Projekt badawczy finansowany w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Białe plamy – muzyka i taniec” edycja 2022/23.
Czytaj więcej »

Koncert Pamięci Krzysztofa Obsta

Szanowni Państwo,

Koło Muzyki Dawnej zaprasza na koncert zespołu Sabionetta do Zamościa. W 2023 roku Zespół założony przez Ś.P Krzysztofa Obsta Capella all' Antico z Zamościa obchodził jubileusz 40 lecia. 3 Grudnia 2023 roku w Synagodze w Zamościu Odbędzie się koncert pamięci tego wspaniłego pedagoga i muzyka, który przekazał kolejnym pokoleniom uzdolnionej muzycznie modzieży zamiłowanie do muzyki dawnej średniowiecza i reesansu, wykonywanych na instrumentach z epoki. 
Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M