Zapraszamy na koncert

07.05.2014
24 maja 2014 r. o godz. 19.00 w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej – Zamku Ujazdowskiego w Warszawie odbędzie się koncert monograficzny twórczości Ignacego Zalewskiego.

Wystąpi #ENSEMBLE oraz kameraliści z Polskiej Orkiestry SINFONIA IUVENTUS

Program:

Ignacy Zalewski

Levitation – Aleksander Dębicz- fortepian, Ania Karpowicz- flet, Adam Eljasiński – klarnet, Joanna Citkowicz- wiolonczela *

Kwintet fortepianowy – Agata Słowikowska, Ewa Wacławczyk- skrzypce Katarzyna Książek- altówka, Justyna Straszyńska- wiolonczela, Aleksander Dębicz- fortepian **

Trio na flet, skrzypce i altówkę – Ania Karpowicz- flet, Kamil Staniczek– skrzypce, Aleksandra Demowska-Madejska- altówka*

Zły wg Tyrmanda na flet i perkusję – Ania Karpowicz- flet, Leszek Lorent – perkusja*

Catulli Carmen VIII na perkusję i baryton – Maciej Nerkowski – baryton, Leszek Lorent – perkusja*

 

* #Ensemble

** Zespół kameralny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus

To ostatni z trzech koncertów organizowany przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus  we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Kompozytor-rezydent”. Program nawiązuje do rozpowszechnionej w Europie i na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi. Podczas koncertu będzie można wysłuchać kilku utworów młodego kompozytora Ignacego Zalewskiego.

Ignacy Zalewski jest laureatem wielu nagród m.in.: I Nagrody na 51. Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda (2010), III Nagrody i Nagrody Specjalnej na I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Krzysztofa Pendereckiego (2012), II Nagrody na VII Konkursie Kompozytorskim im. K. Szymanowskiego (2013), Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2012). Jest także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009), Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012). Od 2012 roku artysta jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Utwory Ignacego Zalewskiego wykonają artyści, członkowie zespołu #ENSEMBLE [hashtag ensemble]. Zespół #ENSEMBLE poprzez niekonwencjonalne prezentacje tego, co najciekawsze w muzyce, otwiera nową perspektywę na sztukę tworzoną dzisiaj. Inicjatywa ma charakter artystycznej spółdzielni, łączy wybitnych młodych wykonawców i kompozytorów stale zaangażowanych w #ENSEMBLE (Dariusz Przybylski, Ignacy Zalewski, Wojciech Błażejczyk). W swoim dorobku członkowie #ENSEMBLE mają łącznie ponad 70 prawykonań polskich utworów, a także 103 nagrody w konkursach muzyki klasycznej i występy na ponad 78 polskich i międzynarodowych festiwalach.

 

Wykonanie utworu Ignacego Zalewskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor-rezydent”

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M